המסע לפולין תשס"ד וידאו תמונות זוכרים אותם יומן מסע המסלול המשלחת דף הבית
המסע לפולין משלחת מ.א. נחל שורק
ספר אורחים

3/31/2010
אני חוזר משם...
מאת:  אברהם חג'אג'-אורט אורמת
לפני 3 שבועות יצאנו משלחת של כ150 בני נוער למסע באותו המסלול שאתם עברתם פחות או יותר בסערות ובטילטול נפש ,שאתם עברתם פחות או יותר.כתבתם מדהים וסיקרתם כל אבן ועץ העדים לזוועות.עברתי ביתר עניין ותשומת לב רבה... הצלחתם מאוד לרגש אותי כחבר משלחת שחווה את האדמה הארורה בה הפכנו עדים! שלמי ברכות

1/12/2009
מרגש כל פעם מחדש
מאת:  אבי איגרמן
כמנהגי בקודש כל כמה ימים אני פותח את האתר וכל פעם אני מתרגש מחדש.עליזה שמחתי מאוד לראות את הסרט החדש שערכת על מידנק אנחנו מידיי פעם פותחים את האתר אבל את ממש עובדת קשה ע"מ לתחזק ולהוסיף תכנים אין לי מילים להודות לך על ההשקע אני מקוה מאוד שכל חברי המשלחת יגיעו לשבת בכינר ב20.3.09 ושם נוכל שוב להעלות זכרונות,בשבת של שבת אחים גם יחד, תודה ולהיתראות.

1/4/2009
שכוייח עצום!
מאת:  ...
בס"ד אתר מדהים. התרגשתי עד דמעות מקטעי הוידאו, הרשמים, התמונות... תודה! "ומחה ה' דמעה מעל כל פנים" במהרה בימינו, אכי"ר.

12/23/2008
חיל ורעדה שזורים בהתפעמות
מאת:  אחיקם רמות
לעליזה חשבתי לנכוןלפנות אלייך באופן אישי דרך אתר מדהים זה ,מעשה ידייך ונשמתך להתפאר!!! היכולת שלך עליזה "לחבר" בין אנשים,סיפורים, טרגדיות,אסונות,היסטוריה,מורשת,שואה ותקומה,הינה יוצאת דופן.באומנות של ממש הבאת והגשת לנו על מגש של כסף את רשמי המסע המרתק שעברנו ביחד.לא לחינם התעכבה תגובתי הנרגשת שכן בכל עלעול רפרוף או דיפדוף נתגלו לי פרטים חדשים שרובם ככולם פרי עבודה מאומצת ומקצועית שלך.הרשים אותי מאד השקט שאפף את עבודתך אך למעשה טמן בחובו פרץ עז של רגשות מהול בכאב עצב ותדהמה.אני מודה לך על תרומתך האדירה בשימור חוויות המסע ולזיכרונם של בני עמינו אשר בתוכם רבים ממשפחות המשלחת.

12/14/2008
אתר מדהים ישראל ורונית גולדברג
מאת:  רונית גולדברג
התרשמנו מאוד מהאתר המקצועי ומהתוכן המרגש עד דמעות

12/7/2008
אמנם לא הייתי שם אבל הרגשתי..
מאת:  שבע ברלב
תודה לך עליזה על העברת החויה גם למי שעוד לא היה שם! קראתי את כל הכתבות,ראיתי את התמונות,קטעי הוידאו .יכולתי להרגיש את האוירה שהייתה לכם שם! נזכור ולא נשכח! יישר כח!

12/6/2008
תודה על הנצחת הרשמים
מאת:  ציפי ויהודה שורצאפל
כולנו-החברים למסע לפולין,התקבצנו ממספר מקומות בחלקנו ללא הכרות מוקדמת.זכינו שהפכנו לקבוצה הומוגנית-כמשפחה שעברה מסע נפשי לא פשוט.כבני דור שני לשואה,ספגנו את מאורעות השואה מקטנות,אם בבית ואם במערכת החינוך.אבל מה שרואים מכאן-לא רואים משם! ושם זה טילטל את כל הוויתינו וזעזע את נשמתנו שם-זה לראות במו עיננו את המקומות בהם התרחשו הזועות,שם-זה לעמוד באותם מקומות ארורים ולדמיין את התופת!ואת עליזה כל הכבוד שהצלחת להעביר את גודל הרגעים ואת עוצמת הרגשות באתר זה!ועל זאת מגיעה לך תודה גדולה, וישר כח!!!

12/6/2008
תודה תודה תודה
מאת:  אביגדור אבן
לעליזה ואלי וכל חברי המשלחת תודה על מסע מרגש ומרשים תוהה לשימחה על הדרכה מרגשת ומרשימה וכמובן לחברים על 8 ימים מרגשים ושוב תודה לכולם

12/4/2008
חזרתי לשם
מאת:  שמשון גוטליב
היום התנתקתי למספר שעות ממירוץ החיים ויצאתי לשוטט באתר.שוטטתי באתר, עברתי מאבן לאבן, מזכרון לזכרון, מכאב לכאב.תעוד שמלוא כל הארץ כבודו. לעליזה תודה.חדרת ללבבות, צימררת, סיערת את הנפש.חידדת את הזיכרון.תודה על האתר ששווה הרבה יותר מאלף מילים ויש להעבירו לכל מי שרוצה להעמיק וללמוד מה היה "שם"

12/2/2008
הללויה לעליזה
מאת:  שרה ודודו
הללויה לעליזה יוצרת האתר המרשים והאיכותי, אשר חוותה את המסע לפולין מבעד לעדשה, והמשיכה לחוות את המסע גם לאחר מכן, דרך הכתבות, התמונות וקטעי הוידאו. החל ממיון החומרים ובחירתם, וכלה בהכנסתם לאתר המרשים. יישר כח על מתת אדיר למשתתפי המסע לפולין בקיץ תשס"ח.

12/1/2008
מדהים
מאת:  פלמון אברהם
אתר ממש מדהים. מקצועי סופר. קישורים על גבי קישורים לכל מה שבאמת קשור בנושא. אפשר לקרוא שעות וימים.

12/1/2008
היינו שם
מאת:  נירית כנה
יציאה של משלחת מבוגרים לפולין אינה רק עניין טכני. מסתבר, לאחר יציאת המשלחת השניה, שמרחק השנים אינו מקהה את הרגשות, שלעיתים לא ידענו כלל על קיומם.העובדה שמצטרפים למסע כזה, גם אלה שמקור משפחתם אינו באירופה או שלא אבדו קרובים במשפחתם, מוכיחה מעל לכל ספק שסיפור השואה אינו רק הסיפור הפרטי של משפחה זו או אחרת. זה סיפורו של העם היהודי ואם לא היית שם- חסר לך התבלין שמבליט את עצם יהדותך- גאוות עם ישראל ושורשיו הרוחניים. זה קרה לפני עשרות שנים והעולם לא מנסה לעזור לנו בשימור זכרון השואה. להיפך, מכחישי השואה מתרבים והולכים.אל לנו לסמוך על הגויים שיעשו לנו את העבודה. צאו לפולין- ארץ תלאובות וחזרו עם תובנות אחרות למשמעות חיינו כיהודים, במדינה של יהודים, שגם בה אנו עומדים מול צוררים הרוצים לכלותנו. עם ישראל חי.

11/27/2008
יישר כח
מאת:  ניל וסוזאן נמיר
עבודה מדהימה על מסע מרגש. כל הכבוד עליזה. נתראה בשבוע הבא ביד ושם.

11/27/2008
רשמי מסע שלאחר מסע
מאת:  שמחה מרקוביץ
האתר המושקע המלא רגישויות ועוצמה ,מחזיר אותי לאותם רגעים שחווינו יחד.יש באתר את כל מה שצריך להיות גם ברוח וגם בחומר. בראש ובראשונה מגיע ישר כח לעליזה אסקוזידו ,שבהתנדבות גמורה ובסבלנות אין קץ, עשתה עבודת קודש,ובכך קיימה את האמירה של הבע"שט :" בזכירה סוד הגאולה". בתוך התודות יש להוסיף את יהודה חן הסוכן שהוציא אותנו מאורגנים מא' עד ת' ולכל בקשה ורצון נענה בחיוב ובמאור פנים, לאבי אייגרמן ואביגדור אבן אנשי הארגון שללא לאות טרחו ועמלו שלא יחסר דבר לצרכינו,בכל מה שקשור בארגון המסע ובהצלחתו,הם היו יד ימיני בכל ועל כך מגיע להם תודה ענקית.ולנירית מאחורי הקלעים שנרתמה בל עניין לתועלת המסע עוד בשלב ההכנה. לא ניתן לסיים את רשימת התודות מבלי להתייחס אל אלי אסקוזידו ראש המועצה- שנרתם במרץ ובפירגון כל שנה להוציא מסע לפולין ומקצה משאבים גם כספיים וגם בכוח אדם להצלחת המסע, כמו במסע הקודם גם במסע זה אלי נתן את כל הגיבוי ,שיצא מסע שלא חסר בו דבר. ואחרונים חביבים כל חברי המשלחת שבאוירה טובה, חברית ומלכדת, איפשרו למסע את עוצמותיו וחוויותיו. באהבה רבה לכולם, שמחה

11/26/2008
חפץ חיים
מאת:  אבי איגרמן
רציתי לצין שהאתר מדהים מיקצועי מענין ומושקע אני חושב שמגיע לעליזה תודה ענקית מכולנו. אני מקוה שנמשיך את הקשר של המשלחת בפעילוית נוספות ומועילות.

11/24/2008
ברוכים הבאים לאתר המסע לפולין
מאת:  עליזה
כאן המקום לכתוב רשמים, חוויות, עצות ליוצאים למסע וכל מה שנראה לכם מתאים. המקום מיועד להודעות קצרות, דברים ארוכים עדיף לשלוח אלי במייל ואפרסם בדף המתאים.

 
 
created by eia